Místo konání

 

Kongresové centrum ALDIS

Kongresové centrum Aldis je multifunkční budova nacházející se v Hradci Králové na levém břehu řeky Labe nedaleko historického centra města, v místní části Věkoše.
Jedná se o kongresové, výstavní a společenské centrum. Bylo otevřeno v roce 1993.
Aldis patří k prvním významným stavbám vybudovaným po roce 1989.

Adresa: Eliščino nábř. 375, 500 02 Hradec Králové

Jak se k nám dostanete

Město Hradec Králové

Hradec Králové, metropole Královéhradeckého kraje, leží na soutoku Labe s Orlicí ve Východních Čechách, pouhých 100 km od Prahy, a je součástí hradecko-pardubické aglomerace.

Toto statisícové město plné zeleně se pyšní bohatou historií.

Ve středověku šlo o věnné město českých královen a této době vděčí za gotickou katedrálu sv. Ducha na svém Velkém náměstí, která dnes vedle Bílé věže a Staré radnice patří mezi městské dominanty. Město se pyšní gotickými, renesančními a barokními stavbami (G. Santini, C. Lurago). V letech 1766 až 1857 sloužilo jako vojenská pevnost. Zlatá éra královéhradecké architektury započala na začátku 20. století, ze které si především díky stavbám Gočára a Kotěry město odneslo označení Salon republiky.

Hradec Králové je univerzitní město, je zde Univerzita Hradec Králové, některé fakulty Univerzity Karlovy a Univerzity obrany. Sídlí zde např. krajský soud nebo biskupové královéhradecké diecéze církve katolické a československé husitské.

Klicperovo divadlo je uznávanou scénou, jež čtyřikrát získala ocenění „Divadlo roku“, artkino Central se pyšní oceněním „Nejlepší evropské kino pro mladé publikum“ z roku 2008. Královéhradecký Park 360, který leží na místě bývalého vojenského letiště, poskytuje prostor mimo jiné letnímu festivalu Rock for People.

V metropoli se dále nachází Muzeum východních Čech, které zaujme už samotnou budovou se skvělou secesní architekturou Jana Kotěry. Galerie moderního umění je zaměřená na české výtvarné umění 19. a 20. století.